KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7084218
*
nr 708 4218
Berta Svensson-Piehl
(1892-1963), Sverige
Blandteknik, Berta Svensson-Piehl (1892-1963), Venezia 1921, 54x46
Berta Svensson-Piehl, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2011
kl 18:49:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/8 16:05:33
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Berta Svensson-Piehl
Berta Svensson-Piehl, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963.
Läs mer om Berta Svensson-Piehl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller berta svensson-piehl blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Berta Svensson-Piehl
Berta Svensson-Piehl, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963.
Läs mer om Berta Svensson-Piehl
nr 708 4218
Berta Svensson-Piehl
(1892-1963), Sverige
Blandteknik, Berta Svensson-Piehl (1892-1963), Venezia 1921, 54x46
Berta Svensson-Piehl, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/8 16:05:33 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Berta Svensson-Piehl
Berta Svensson-Piehl, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1892, död 1963.Läs mer om Berta Svensson-Piehl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller berta svensson-piehl blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



